Ewa Warmińska-Friberg

Dlaczego zdecydowałaś/eś się kandydować na członka Rady Klubu Absolwenta?

Chciałabym dać swój wkład w dalszy rozwój działań związanych z Uczelnia Łazarskiego.

 

Pochwal się i w kilku zdaniach opisz nam swoje doświadczenie zawodowe

Miałam okazje pracować w instytucjach państwowych zajmujących się ochroną zdrowia (w tym jako Zastępca Dyrektora Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji w Ministerstwie Zdrowia). Jako przedstawiciel naszego Rządu wielokrotnie reprezentowałam nasze interesy w Brukseli. Udało mi się być współautorem wielu bardzo ciekawych artykułów, jak i pierwszego na naszym rynku komentarza do ustawy o refundacji leków. Obecnie prowadzę działalność jako niezależny ekspert z zakresu ochrony zdrowia, w tym farmacji i refundacji współpracując z największa kancelarią prawną na świecie.

 

Twoją „mocną stroną” jest?

Jestem uparta, skrupulatna i nastawiona na systematyczne dążenie do realizacji zaplanowanych celów. Umiem pracować pod presja czasu. Nie mam problemu z podejmowaniem decyzji.

 

Proszę dokończ zdanie: Za swoje największe osiągnięcie zawodowe uważam…

Dla mnie moim największym osiągnięciem zawodowym jest stawianie mnie- przez ludzi których dążę szacunkiem z uwagi na ich wiedzę i doświadczenie, w gronie najlepszych ekspertów z zakresu ochrony zdrowia w naszym kraju.

 

Lubisz dzielić się wiedzą i doświadczeniem zawodowym? Chciałbyś włączyć się do tworzenia Programu Mentorskiego skierowanego do stypendystów Fundacji Uczelni Łazarskiego?

Lubię dzielić się wiedzą i doświadczeniem. Już miałam okazje być mentorem kilku osób, co wyszło w życiu w sposób naturalny. Pokazało mi to jednak jak duża odpowiedzialność spoczywa na mentorze i jak mocno ma on wpływ na życie i przyszłość innych osób. Stąd też uważam, że program taki należy budować z bardzo dużym wyczuciem i uwagą.

 

Przekonaj nas w kilku zdaniach dlaczego to właśnie Ty jesteś najlepszym kandydatem na Członka Rady Klubu Absolwenta.

Współpraca ze mną jest łatwa i przyjemna. Jestem bardzo kontaktowa i mam wiele pomysłów.