Marta Wysocka-Fronczek

Właścicielka, trener oraz prawnik w kancelarii LEX & FINANCE

Laureat konkursu Brylanty Łazarskiego w 2011 r.

Ukończyła wydział prawa na Uczelni Łazarskiego w 2005.

Założycielka, właścicielka, trener i prawnik w kancelarii LEX &FINANCE. W 2003 r. założyła firmę specjalizującą się w doradztwie prawnym i finansowym oraz szkoleniach biznesowych.

Zawsze gotowa nieść pomoc innym pracuje jako prawnik pro bono, kierując się zasadą "Ius est ars boni et aequi" ("Prawo jest sztuką tego, co dobre i słuszne"). Swoją wiedzą chętnie dzieli się z innymi, zawsze wspiera i promuje przedsiębiorcze kobiety, z którymi współpracuje.

W roku 2009 ukończyła studia podyplomowe Bankowości Centralnej i Polityki Pieniężnej, a dwa lata później studia doktoranckie w Instytucie Nauk Prawnych PAN. Jest także stypendystką Szkoły EuroLiderek SEL, która jest nowatorskim projektem dla kobiet pragnących wzmocnić swoją aktywność zawodową. Przez 8 lat pełniła funckję redaktora prowadzącego w Dziale Czasopism Wydawnictwa Wolters Kluwer Polska S.A.Obecnie pracę w LEX&FINANCE łączy z funkcją Prokurenta oraz Dyrektora Działu Prawnego w NOTUS Doradcy Finansowo.

W ciągu kilku lat przyczyniła się do powstania 200 firm z sektora MŚP, za co w 2013 r. czytelnicy portalu Bankier.pl przyznali jej tytuł "Kobiety Biznesu 2012". Od 2014 r. prawnik DK Notus S.A. Laureatka II edycji Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską organizowanego przez Związek Przedsiębiorstw Leasingowych. Nagrodzona za pracę pod tytułem: "Zabezpieczenia prawne umowy leasingu w świetle obowiązujących przepisów prawa cywilnego" Laureatka IV edycji konkursu Twoja Wizja Rozwoju Przedsiębiorczości organizowanego przez Business Center Club. Nagrodzona za pracę pod tytułem: "Ośrodek Wspierania Rozwoju Przedsiębiorczości" Finalistka konkursu "Law Games" organizowanego przez ELSA, PricewaterhouseCoopers, Wierzbowski Eversheds.

Konkurs na rozwiązanie case z prawa podatkowego i prawa spółek handlowych Finalistka konkursu "Talenty podatkowe 2007" organizowanego przez Kancelarie prawniczą Wardyński i Wspólnicy Sp. k. Konkurs polegał na przygotowaniu eseju w języku angielskim, na temat: "Czy wejście Polski do Unii Europejskiej wzmocniło ochronę praw podatników?" Wyróżnienie pracy "Mediacja gospodarcza" w konkursie na esej z międzynarodowego arbitrażu handlowego zorganizowanego przez kancelarię Hogan & Hartson Jamka sp. k. i Rzeczpospolitą październik 2008. Uzyskanie Brylantu Łazarskiego. Uzyskanie tytułu Kobiety Biznesu; 2012 r. przez Bankier.pl, Ambasadorka Kobiet Przedsiębiorczych.