Michał Rosa

Adwokat, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Piasecznie

Laureat konkursu Brylanty Łazarskiego w 2018 r.

Właściciel kancelarii adwokackiej, która została uznana za najlepszą w Piasecznie  w prestiżowym programie Orły Prawa oraz aktywny samorządowiec, obecnie Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Warszawie. Współzałożyciel i Członek Rady Pożytku Publicznego, Członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Piasecznie, Współzałożyciel i Opiekun Młodzieżowej Rady Gminy Piaseczno oraz jeden z inicjatorów powstania Budżetu Obywatelskiego w Gminie Piaseczno. Aktywnie angażuje się w prace na rzecz lokalnej społeczności, często udzielając porad prawnych oraz pomagając bezpłatnie osobom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej. Jest również zaangażowany w walkę z bezdomnością zwierząt- współtworzył program walki z bezdomnością zwierząt w Gminie Piaseczno.

 W pracy adwokata pomaga innym pro bono. Reprezentował poszkodowanych w sporze, w którym właściciele nieruchomości chcą pozbawić mieszkańców domu, co zostało nagłośnione przez program TVN Uwaga! Ponadto pomagał rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji lokalowej pozyskać większe mieszkania. Dzięki działalności Pana Michała zostało wybudowanych wiele kilometrów dróg, plac zabaw, skwer, a w najbliższym czasie ma zostać rozbudowana jedna ze szkół. W ubiegłym roku otrzymał od Komendy Hufca ZHP Piaseczno nagrodę i podziękowania za aktywne wspieranie harcerstwa.

Trudno jest wskazać pojedynczy sukces Pana Michała, co pokazały to ostatnie wybory samorządowe, podczas których zdobył ponad 50% wszystkich głosów. Wskazanie Młodzieżowej Rady Gminy Piaseczno, jako najlepszej w Polsce, czy też drugie miejsce jego projektu w Budżecie Obywatelskim tylko potwierdza fakt, jak mocno mieszkańcy oraz współpracownicy cenią Jego pracę i zaangażowanie.