Renata Stefaniuk

Przedsiębiorca, Prezes Stowarzyszenia Biała Pozytywka

Laureat konkursu Brylanty Łazarskiego w 2018 r.

Renata Stefaniuk to kobieta o wielu twarzach: silna, ambitna, empatyczna, wspierająca potrzebujących, dająca siłę, zawsze wierząca w ludzi.  Jest Prezesem stowarzyszenia „Biała Pozytywka”, którego powstanie zainicjowała w 2016 roku. Jego celem jest prowadzenie działań prospołecznych na rzecz lokalnej społeczności Białej Podlaskiej. Dodatkowo, Pani Renata, posiada własną markę naturalnych  lodów „Dalis”, jest również Wiceprzewodniczącą Rady Nadzorczej Spółki Zbrojeniowej Jelcz Sp. z o.o. oraz Członkiem Rady Spółki Akcyjnej Enea Połaniec S.A. Prywatnie- żona, mama dwóch pięknych córek oraz pasjonatka motocykli.

Renata Stefaniuk z wielkim zaangażowaniem organizuje i aktywnie wspiera akcje społeczne wśród mieszkańców Białej Podlaskiej. Podjęła szereg działań mających na celu integrację międzypokoleniową, poprawę życia seniorów oraz promocję tradycji regionu. Jest również prekursorką działań kulturalnych i edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Wspiera działania na rzecz równości kobiet i mężczyzn. Jest mentorem dla wielu młodych ludzi oraz wzorem do naśladowania wśród mieszkańców Białej Podlaskiej.

Akcjami prospołecznymi, które w szczególności zasługują na uznanie były: zorganizowanie spotkania przedstawicieli Stowarzyszenia Biała Pozytywka z Panią Prezydentową w 2017 roku w Pałacu Prezydenckim , akcja ukazująca wartości i tradycję regionu oraz wymierających  zawodów skierowana do dzieci i młodzieży z lokalnych szkół zatytułowana „Pozytywnie regionalni”, zbiórka funduszy na rzecz chorującej na przepuklinę oponowo- rdzeniową Sandry oraz pozyskanie krwi dla Poli, cierpiącej na chorobę onkologiczną. Ponadto, na uwagę zasługują projekty tj. organizacja wyjazdu dla najmłodszych z Białej Podlaskiej na obchody Dnia Dziecka do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie, gdzie mieli oni możliwość odbycia spotkania z Panem Prezydentem oraz Pierwsza Damą oraz przygotowanie i organizacja wydarzeń dedykowanych seniorom min. w ramach obchodów „Dni Reumatyzmu”. Pani Renata dużą uwagę przywiązuje do problemów osób starszych i samotnych, z tego względu chętnie włączyła się w propagowanie akcji „Pudełko życia”. Nadzorowała również realizację Ministerialnego Projektu „Lektura, jakiej nie omawialiśmy”, w ramach którego  150-cio osobowa grupa seniorów, którzy ukończyli 60 lat miała możliwość zwiedzenia teatru i obejrzenia sztuki teatralnej.